DC Openbare Verlichting Versnellen
Gelijkspanning wordt door Topsector Energie gezien als relevante technologie voor het toekomstig energiesysteem. In de OVL-wereld hebben vanaf 2015 diverse pilots en projecten plaatsgevonden. Niet al deze pilots en projecten zijn even succesvol geweest, ondanks de potentie die diverse wetenschappers, toeleveranciers en ook de Topsector Energie zelf zien in deze technologie.
In het mede door ‘Topsector Energie’ gefinancierde onderzoeksproject ‘Samen DC OVL versnellen’ (zie onderste van de links hieronder) werken diverse gemeenten, toeleveranciers en experts uit de OVL wereld samen met De Haagse Hogeschool. In de aanloop naar dit project zijn in een vooronderzoek diverse belemmeringen geconstateerd, die een verdere opkomst van gelijkspanning voor openbare verlichting in de weg staan. In het project onderzoeken partners mede aan de hand van diverse nieuwe praktijkopstellingen en in samenwerking met veel stakeholders uit het werkveld of en mogelijk op welke manier technische, procesmatige en andere belemmeringen weg te nemen.
Pepijn van Willigenburg is namens kenniscentrum ‘Mission Zero’ van De Haagse Hogeschool de projectleider. Lectoren Sander Mertens (‘Energietransitie) en Mirjam Kibbeling (Publieke Inkoop) zijn bij dit onderzoek betrokken. Pepijn werkt sinds 2012 in en aan toegepast onderzoek in de energiesector.
Meer informatie is ook terug te vinden op: